Lajçak takon Bislimin, diskutojnë për dialogun

Emisari i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak ka takuar sot në Vjenë zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës Besnik Bislimi me të cilin ka biseduar për vazhdimin e procesit të dialogut në Bruksel. “I kënaqur për një takim konkret dhe konstruktiv për rrugën përpara në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës … Continue reading Lajçak takon Bislimin, diskutojnë për dialogun