Lajçak: Takimi nuk ishte i lehtë, por nuk ka rrugë tjetër përveç dialogut

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nuk ishte i lehtë. Në një deklaratë për media, Lajçak ka thënë se dy vendet nuk kanë rrugë tjetër, përveç dialogut. “Ky ishte takimi i parë … Continue reading Lajçak: Takimi nuk ishte i lehtë, por nuk ka rrugë tjetër përveç dialogut