Lajçak mbërrin për takim me Kurtin

Lajçak mbërrin për takim me Kurtin

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.


Lajçak një ditë më herët ka qëndruar në Serbi, ku është takuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Ky është takimi i parë mes Kurtit dhe Lajçak, pas arritjes së marrëveshjes për targa.

Lexo edhe

Video