Lajçak arrin në objektin e Qeverisë, takohet me kryeministrin Kurti

Lajçak arrin në objektin e Qeverisë, takohet me kryeministrin Kurti

I dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak pas takimit me të parën e vendit Vjosa Osmani, tashmë ka arritur në objektin e Qeverisë së Kosovës, ku pritet të takohet me kryeministrin, Albin Kurti.


Vizita e Lajçak, në Prishtinë vjen pas qëndrimit të tij në Beograd ku ishte takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Krejt kjo me qëllim të përgatitjeve për takimin e radhës mes Kosovës dhe Serbisë.

Takimi Kurti-Lajçak do të jetë i mbyllur për medie.

Lexo edhe

Video

error: