La Liga spanjolle, spikat ndeshja mes Villarreal dhe Atletico Madrid

La Liga spanjolle, spikat ndeshja mes Villarreal dhe Atletico Madrid

La Liga spanjolle rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 20.

Skuadra e Sevillas do të zhvillojë ndeshje si vendase kundër Granadas, takim ky që fillon nga ora 16:15, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, ndeshja më interesante dhe derbi i programit të sotëm do të jetë ajo mes skuadrës së Villarrealit dhe kampionit aktual spanjoll Atletico Madridit.

Programin e plotë të ndeshjeve e gjeni më poshtë.


14:00 Rayo Vallecano – Real Betis

16:15 Sevilla – Getafe

18:30 Alaves – Athletic Bilbao

18:30 Osasuna – Cadiz CF

21:00 Villarreal – Atletico Madrid

Lexo edhe

Video