Ky pritet të jetë lojtari i ri i Barcelonës

Ky pritet të jetë lojtari i ri i Barcelonës

Siç bëhet e ditur nga eksperti i njohur i transferimeve, Fabrizio Romano, skuadra e Barcelonës është shumë pranë transferimit të Julian Araujos.


Thuhet se marrëveshja mes Barcelonës dhe skuadrës amerikane, LA Galaxy është shumë afër për tu arritur, ndërsa ka mbetur vetëm drita e gjelbër nga Liga Amerikane (MLS), raporton KosovaPress.

Hapi i fundit është miratimi nga MLS dhe pastaj zyrtarizimi do të jetë vetëm çështje kohe.

Lexo edhe

Video