Ky është veprimi që bëri Ronaldo menjëherë pas fitores së Juventusit ndaj Bolonjës

Ky është veprimi që bëri Ronaldo menjëherë pas fitores së Juventusit ndaj Bolonjës

Cristiano Ronaldo udhëtoi për në Portugali për t’u përgatitur për Euro 2020 menjëherë pasi Juventusi siguroi një vend në Ligën e Kampionëve.

Kapiteni i Portugalisë u ul në stol në ndeshjen e fundit kundër Bolonjës, kur Juventusi fitoi me rezultat 4-1 dhe përfundoi në katër të parët në renditjen tabelare.

“Tuttomercatoweb” raporton se veterani nuk qëndroi në Torino, pasi ai fluturoi në Lisbonë brenda natës, përcjell KosovaPress.


Sulmuesi i “Zonjës së Vjetër” është lidhur me një largim nga “Bianconerët” dhe nëna e tij u tha tifozëve të Sportingit se do të përpiqej të bindte djalin e saj që të kthehej në Lisbonë.

Agjenti Jorge Mendes hodhi poshtë thashethemet për një kthim në “Verde e Brancos”, por destinacioni i parë i Ronaldos pas përfundimit të sezonit ishte për ironi drejt kryeqytetit portugez.

36-vjeçari është në pritje të trajnerit Santos dhe Portugalisë, pasi ata fillojnë përgatitjet për Kampionatin Evropian. Rruga drejt Euro 2020 fillon menjëherë dhe Portugalia përballet me Hungarinë në ndeshjen e tyre të parë më 15 qershor.

Lexo edhe

Video

error: