Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Wembley” sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë.


Kapaciteti i stadiumit është 90 mijë ulëse, por ashtu si në dy gjysmëfinale, edhe në finale do të jenë të pranishëm 60 mijë tifozë, përcjellë KosovaPress.

Ky reduktim i numrit të tifozëve është për shkak të rregullave të pandemisë Covid-19.

Lexo edhe

Video