Ky do të jetë gjyqtari i takimit çerekfinal Zvicër – Spanjë

Ky do të jetë gjyqtari i takimit çerekfinal Zvicër – Spanjë

Ndeshja e parë e fazës çerekfinale të Euro 2020 do të jetë ajo ndërmjet Zvicrës dhe Spanjës.

Ndeshja do të zhvillohet të shtunën më 2 korrik nga ora 18:00, përcjellë KosovaPress.


Gjyqtari kryesor i kësaj ndeshjeje do të jetë anglezi Michael Oliver. Ai do të asistohet nga Stuart Burt dhe Simon Bennet. Arbitri i katërt do të jetë rumuni Ovidiu Hategan.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Gazprom Arena” në Shën Petersburg.

Lexo edhe

Video