Kuvendi zgjodhi kryesuesin dhe dy anëtarë të bordit të ZRRE-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë zgjedhur kryesuesin dhe dy anëtarë të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Me 64 vota, mazhoranca zgjodhi Ymer Fejzullahun për kryesues, ndërsa Gani Buqaj dhe Lutfie Dervishin, anëtarë të Bordit të ZRRE-së.


Pas votimit të këtyre tre anëtarë është kompletuar bordi i këtij institucioni energjetik.

Ndërkohë, procesin e votimit e bojkotuan opozita.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Kuvendi zgjodhi kryesuesin dhe dy anëtarë të bordit të ZRRE-së Mazhoranca arsyeton kompletimin e bordit të ZRRE-së, PDK e quan të paligjshëm ​Kurti: Disa duan të dështojmë dhe mos të vendosim reciprocitetin me Serbinë Deputeti Haxhiu pyet për 1 mijë testet e dhuruara nga Serbia, Vitia do të asgjësohen Kurti thotë se nuk ka hequr dorë nga vendosja e reciprocitetit ​Aliu i bindur se “Hidrodrini” nuk ka leje ujore […]

Komentet janë të mbyllura.

error: