Kuvendi formon komisionin hetimor për energjinë të iniciuar nga opozita

Kuvendi formon komisionin hetimor për energjinë të iniciuar nga opozita

Pas një ngërçi një mujor, Kuvendi i Kosovës ka formuar sot komisionin hetimor për energjinë të iniciuar nga opozita. 


92 deputetë, përfshirë edhe ata të pushtetit i dhanë “dritë të gjelbër” formimit të këtij komisioni.

Komisioni hetimor, i iniciuar nga opozita, do të udhëhiqet nga deputet i LDK-së, Driton Selmanaj. Anëtarë Artan Abrashi, Enver Haliti, Jeta Statovci  dhe Mimoza Kusari-Lila nga LVV, nga PDK-ja do të jenë Ferat Shala dhe Eliza Hoxha, ndërsa anëtarë tjetër nga LDK do të jetë Besian Musatafa dhe Pal Lekaj nga AAK. Kurse nga komunitetet jo shumicë do të jenë Adem Hoxha dhe Fridon Lala.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Kuvendi formon komisionin hetimor për energjinë të iniciuar nga opozita Kuvendi formon edhe komisionin e iniciuar nga LVV-ja Çitaku: Anulimi i konkursit të KEK-ut, efekti i parë pas themelimit të Komisionit Hetimor Parlamentar Bajrami: Anulimi i konkursit në KEK rezultat i formimit të komisionit […]

Komentet janë të mbyllura.