Kurtit i duken katër muaj qeverisje si katër vjet

Kryeministri Albin Kurti gjatë pasdites së të enjten zhvilloi një takim me diasporën në “Parkun e Qytetit” në kryeqytet.

Aty foli për “të arriturat” dhe sfidat e qeverisë së tij.


Por teksa foli për fillimin e qeverisjes, Kurti u habit duke thënë se si Qeveri i kanë mbushur katër vjet nga votimi në parlament.

“Si Qeveri e Republikës së Kosovës i kemi përmbushur katër vite (muaj)”, ka thënë Kurti, ndërsa të pranishmit duartrokiten.

Lexo edhe

Video

error: