Kurti: Vetëm Vuçiqi ka interes për incidente pas vendimit të reciprocitetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vetëm presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po ka interes për incidente pas vendimit për reciprocitetin me targa të automjeteve.


Në mbledhjen e qeverisë, kreu qeveritar i bëri thirrje protestuese të largohen pasi po bllokojnë vetveten, derisa e quajti të drejtë dhe që garanton lirinë e lëvizjes vendimin për reciprocitet me targat.

“Vendimi është i drejtë dhe garanton lirinë e lëvizjes. Pengesat janë duke u bërë me disa kamion që janë pronë komunale ftoj kryetarët të tërheqin kamionët dhe ftoj qytetarët serb të largohen nga rruga. Nuk ka interes nga ne për incidente, as nga Serbia, por vetëm nga një person, presidenti i Serbisë, Vuçiq”, tha ai.

Lexo edhe

Video

error: