Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar sot homologun e tij kroat Andrej Plenkoviq para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021. Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq. “Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin … Continue reading Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci