Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar sot homologun e tij kroat Andrej Plenkoviq para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.


Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq.

“Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë”, shkruan Kurti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci Plenkoviq, letër Kurtit: Kroacia mbështet Kosovën në integrimet euroatlantike Tragjedia në Slavonski Brod, Plenkoviq vizitoi personat e lënduar Kurti: Paralajmërimet për rritje çmimesh janë ogurzeza, Kosova do t’i afrohet Kroacisë me rritje ekonomike […]

Komentet janë të mbyllura.