Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borrell dhe  Mirosllav Lajçak.


Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Rreth orës 13;30 pritet të zhvillohet takimi i përbashkët trelateral.

Lexo edhe

Video