Kurti takim me Merkel: Dialogu të përfundojë me njohje reciproke Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel gjatë një takimi sot virtual janë pajtuar që dialogun me Serbinë duhet të përfundojë me njohje reciproke. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë kosovare ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të jetë i drejtë dhe i ndërtuar mbi mirëbesim dhe se … Continue reading Kurti takim me Merkel: Dialogu të përfundojë me njohje reciproke Kosovë-Serbi