Kurti priti në takim lamtumirës ambasadoren Gomes: Mirënjohës për përkrahjen e Luksemburgut

Kurti priti në takim lamtumirës ambasadoren Gomes: Mirënjohës për përkrahjen e Luksemburgut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e Luksemburgut në Kosovë, Natacha Gomes, të cilës i ka shprehur mirënjohjen për kontributin e vazhdueshëm për Kosovën.

Në një komunikatë për media bëhet e ditur se kreu i ekzekutivit ja vlerësyar partneritetin afatgjatë me Luksemburgun si dhe ka shprehur vullnetin e Qeverisë për t’i forcuar edhe më tej lidhjet mes dy shteteve.


“Duke e falënderuar ambasadoren Gomes për bashkëpunimin përgjatë gjithë mandatit të saj në Kosovë, Kryeministri Kurti shprehu mirënjohjen e Qeverisë për përkrahjen e dhënë në vazhdimësi nga shteti i Luksemburgut, si dhe miqësinë e vazhdueshme. Ai vlerësoi partneritetin afatgjatë dhe shprehu vullnetin e Qeverisë për t’i forcuar më tej lidhjet mes të dy shteteve”, thuhet po aty.

Bëhet e ditur se edhe ambasadorja Gomes potencoi vullnetin e shtetit të Luksemburgut për vazhdim të mbështetjes dhe zgjerim të marrëdhënieve bilaterale.

Lexo edhe

Video