Kurti pritet nga Zaev me ceremoni të lartë shtetërore

Kurti pritet nga Zaev me ceremoni të lartë shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Pas përshëndetjeve dhe prezantimeve të dy kabineteve qeveritare pritet të fillojë mbledhja, ku do të nënshkruhet disa marrëveshje bilaterale.


Paraprakisht do të ketë një takim ndërmjet dy kryeministrave, ndërsa në orën 11:30 do të fillojë mbledhja e qeverive.

Në orën 12:30 do të jetë ceremonia e nënshkrimeve të marrëveshjeve, ndërsa në orën 13:30 do të mbahet konferenca për medie e kryeministrave Kurti-Zaev.

Lexo edhe

Video

error: