Kurti ngushëllon familjen e Bob Dole

Kurti ngushëllon familjen e Bob Dole

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shprehur pikëllimin e tij me rastin e ndarjes nga jeta të ish-senatorit Bob Dole.


“Duke i dërguar ngushëllime të përzemërta familjes Dole dhe kombit amerikan, teksa jemi në zi dhe nderojmë një hero amerikan dhe një përkrahës të domosdoshëm të lirisë së Kosovës. U preftë në paqe”, shkruan Kurti në Twitter.

Robert Dole, miku i madh i shqiptarëve, ndërroi sot në jetë në moshën 98-vjeçare.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: