Kurti kërkon nga mësimdhënësit që t’i kthehen mësimit

Kurti kërkon nga mësimdhënësit që t’i kthehen mësimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga mësimdhënësit që të nisin mësimin për nxënësit dhe të ndalen grevat.

Kreministri Kurti ka thënë të enjten se Qeveria me pakon e fundit ka mbështetur qytetarët dhe mësimdhënësit.


Kurti këto komente i bëri në Llap pas vënies së gurthemelit të shkollës “Ilir Konushevci” në fshatin Lluga të Podujevës.

Në këtë përurim kanë marrë pjesë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Lexo edhe

Video