Kurti kërkon hetime për zbardhjen e rastit të vdekjes së 26-vjeçarit nga Gjilani

Kurti kërkon hetime për zbardhjen e rastit të vdekjes së 26-vjeçarit nga Gjilani

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen tragjike të 26-vjeçarit nga Gjilani sot në Qendrën e Studentëve në Prishtinë.

“Me keqardhje dhe pikëllim morëm vesh për lajmin e rëndë të vdekjes tragjike të një qytetari të Kosovës nga Gjilani në Qendrën e Studentëve të shndërruar në karantinë në këtë kohë të pandemisë së COVID-19”, tha Kurti.


Kurti i ka shprehur ngushëllime familjes dhe miqve të të ndjerit, ndërsa ka kërkuar nga mjekësia ligjore dhe organet e rendit të hetojnë zbardhjen e rrethanave të vdekjes.

 

 

Lexo edhe

Video

error: