Kurti: Jemi kundër mbajtjes së zgjedhjeve por respektojmë vendimin çfarëdo qoftë ai

Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se si parti janë që të shtyhen zgjedhjet lokale. Pas takimit me presidenten dhe partitë politike, Kurti tha se janë të pajtimit që zgjedhjet të shtyhen sipas rekomandimit të IKShPK. “Për respektimin e vlerësimit profesional të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, i nënshkruar … Continue reading Kurti: Jemi kundër mbajtjes së zgjedhjeve por respektojmë vendimin çfarëdo qoftë ai