Kurti heq maskën dhe i prezantohet punonjëses: Jam kryeministri

Kurti heq maskën dhe i prezantohet punonjëses: Jam kryeministri

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot qëndroi për një vizitë edhe në Ministrinë e Shëndetësisë, ku takoi vullnetarët dhe punonjësit e këtij dikasteri, sidomos ata të cilët janë të angazhuar me linjën për ndihmë psikologjike.

Në një moment, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, insiston që t’ia japë fjalën punonjëses e njohur si Maki.

Zonja tha se i mjaftonte vetëm një foto me kryeministrin dhe se do të ishte në krye të detyrës sa herë të jetë nevoja.

Ndërsa Kurti tha se Maki ishte aq e famshme në kryeministri saqë me shaka tha se i duhej të prezantohej duke e hequr maskën e duke i thënë se ishte kryeministri.


Ky episod ka shkaktuar të qeshura në mesin e pjesëmarrësve të këtij takimi.

Për më tepër ndiqni videon:

 

Lexo edhe

error: