Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kurti dhe shefi i stafit të KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

Kurti dhe shefi i stafit të KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij shefin e stafit të KFOR-it, Gjeneral Brigadierin e Ushtrisë Amerikane në Kosovës, Larry Henry.

Gjenerali Brigadieri Henry i uroi suksese kryeministrit Kurti për detyrën e re.


Kryeministri Kurti e falënderoi për urimin dhe shprehu mirënjohjen për rolin dhe rëndësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe KFOR-it në ruajtjen e sigurisë në Republikën e Kosovës.

“Siguria në vend është qëllim dhe prioritet i përbashkët i institucioneve të Republikës së Kosovë dhe KFOR-it. Andaj komunikimi, koordinimi dhe bashkëpunimi ndërinstitucional për garantimin e saj është domosdoshmëri”, u shpreh kryeministri Kurti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: