Kurti deklarohet para takimit me presidentin Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar para mediave në hyrje të pallatit Elysee të Francës. Kurti deklaroi se ka nderin që të pritet nga presidenti francez, Emmanuel Macron duke thënë se Kosova vazhdon të jetë e fokusuar në ndërtimin e një shteti të së drejtës. “Është privilegj dhe përgjegjësi për mua që si kryeministër … Continue reading Kurti deklarohet para takimit me presidentin Macron