Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores Leze Qena

Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores Leze Qena

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë në moshën 85-vjeçare.

Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lart, pasi varësisht nga mosha e gjithsecilit prej nesh, ajo ishte ose nëna ose gjyshja ideale, ka thënë Kurti.


 

Lexo edhe

error: