Kur “plas” grushti në NBA, disa nga momentet më të padëshiruara të ligës më të shikuar në botë -video

Kur “plas” grushti në NBA, disa nga momentet më të padëshiruara të ligës më të shikuar në botë -video

Shoqata Kombëtare e Basketbollit e njohur si NBA është një kampionat profesionist basketbolli në Amerikën e Veriut.

Liga është e përbërë nga 30 ekipe 29 nga Shtetet e Bashkuara dhe 1 nga Kanada dhe është një nga katër ligat kryesore të sporteve profesionale në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

Kjo ligë është gjithashtu kampionati kryesor i basketbollit për meshkuj në botë, përcjellë KosovaPress.


Nuk numërohen dot yjet që kanë defiluar në këtë ligë dhe që kanë ofruar spektakle duke mahnitur kështu të gjitha dhuruesit e këtij sporti.

Por, jo gjithmonë basketbolli në këtë ligë ka ofruar momente të mira. Shumë herë protagonistët e këtyre ndeshjeve kanë ditur të dalin nga vetja duke pasur përplasje të mëdha ndërmjet rivalëve deri në dhënien e grushteve njëri-tjetrit.

Më poshtë mund t’i ndiqni disa prej tyre:

Lexo edhe

Video