Kupa e Kosovës/Përfundon pjesa e parë mes Dritës dhe Lirisë

Kupa e Kosovës/Përfundon pjesa e parë mes Dritës dhe Lirisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Dritës dhe Lirisë, e vlefshme kjo për fazën e 1/16-ës së Kupës së Kosovës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin ndihmës të Gjilanit, Drita po barazon 1:1 me skuadrën e Lirisë, raporton KosovaPress.


Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Prins Tijueza, i cili kalon Lirinë në epërsi prej 1:0 në minutën e 3’ të ndeshjes.

Ndërkaq, Drita e gjeti golin e barazimit përmes sulmuesit, Marko Simonovski, i cili barazon shifrat në 1:1 për Dritën në minutën e 32’.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat të barabartë 1:1.

Lexo edhe

Video