Kupa e Kosovës/ Këto janë rezultatet e pjesës së parë

Kupa e Kosovës/ Këto janë rezultatet e pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Në Gjilan, aty ku po ballafaqohen Drita me skuadrën e Ramiz Sadikut janë realizuar tre gola. Është skuadra vendase ajo që ka krijuar epërsi të trefishtë me golat e realizuara në minutat 9’ dhe 11’ dhe 39′ nga Krasniqi Jashari dhe Namani, raporton KosovaPress.


Në ndeshjen tjetër që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Prishtina është duke avancuar me rezultat minimal 1-0.

Golin për bardhekaltërit e ka shënuar Mici në minutën e 37’.

Lexo edhe

Video