Kupa e Kosovës/Ja ndeshjet që janë duke u zhvilluar sot

Kupa e Kosovës/Ja ndeshjet që janë duke u zhvilluar sot

Kupa e Kosovës është rikthyer sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të raundit të dytë.

Ndeshja më interesante është duke u zhvilluar në stadiumin “Shahin Haxhiislami” mes skuadrës së Besa Pejës dhe kampionit aktual të Superligës së Kosovës Prishtinës, përcjell KosovaPress.

Krahas kësaj ndeshje, është duke u zhvilluar edhe përballja mes skuadrës së Llapit dhe asaj të Kikës.

Ndeshjet të cilat kanë filluar në programin e sotëm të Kupës së Kosovës i gjeni më poshtë.

A&N Prizren – SC Gjilani

FC Prizren – KF Onix Banje

KF Arbëria – Vitia

KF Besa Pejë – FC Prishtina


KF Drenica – KF Vllaznia Pozheran

KF Feronikeli – Fushë Kosova

KF Llapi – Kika

KF Rahoveci – KF Ballkani

KF Trepça ’89 – 2 Korriku

KF Ulpiana – KF Vëllaznimi

Malisheva – KF Istogu

Ramiz Sadiku – Vushtrria  

Lexo edhe

Video