Kupa e Kosovës/ Hidhet shorti për fazën 1/16, duele mjaftë interesante

Kupa e Kosovës/ Hidhet shorti për fazën 1/16, duele mjaftë interesante

Është hedhur të hënën shorti për fazën 1/16 të Kupës së Kosovës në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Llapi si skuadër që e fitoi këtë trofe sezonin e kaluar do të ballafaqohet me skuadrën Kika, kurse kampioni i Kosovës në fuqi Prishtina ndeshet me Besën, transmeton KosovaPress.

Ndeshjet do të zhvillohen më 1 dhe 2 dhjetor ndërsa këto janë çiftet e plota:

Arbëria-Vitia

Ramiz Sadiku-Vushtrria

A&N-Gjilani

Drenica-Vllaznia

Besa-Prishtina

Malisheva-Istogu


Trepça 89’-2 Korriku

Flamurtari-Ferizaj

Ulpiana-Vëllaznimi

KEK-u-Trepça

Drita-Drenasi

Rahovec-Ballkani

Liria-Dukagjini

Llapi-Kika

Prizreni-Onix

Lexo edhe

Video