Kupa e Botës “Katar 2022” do të jetë e fundit me 32 kombëtare

Kupa e Botës “Katar 2022” do të jetë e fundit me 32 kombëtare

Kampionati Botëror “Katar 2022” do të jetë edicioni i fundit i kësaj gare që do të përbëhet nga 32 kombëtare.


Nga viti 2026, Kupa e Botës do të përbëhet nga 48 kombëtare, të ndara në tre grupe me nga 16 shtete, raporton KosovaPress.

Po ashtu, bëhet e ditur që dy vendet e para të secilit grup do të kualifikohen për fazën eliminatore, ndërsa pritet që të ketë vazhdime dhe penallti edhe në fazën e grupeve.

Lexo edhe

Video