Kuka pas sukseseve në xhudo: Kosova e madhe, ajka e xhudos botërore

Kuka pas sukseseve në  xhudo: Kosova e madhe, ajka e xhudos botërore

Trajneri i ekipit kosovar të xhudos Driton Kuuka ka reaguar me fjalë të mëdha për sportistët të cilët e përfaqësuan Kosovën në Mastersin e Dohas në Katar.


Në fakt, Kosova kthehet nga ky turne me katër trofe të fituara, me Distria Krasniqin që mori te Artën si dhe tri të tjera të bronzta nga xhudistet tjeëra, përcjell KosovaPress.

“Kosova e madhe, Pesë garues – katër medalje e një vend i 7-të. Loriana u përkujdes për medaljen e radhês! Akili i shkëlqyeshëm me plasman në 8 më të mirët! Ëorld Judo Masters – ajka e xhudos Botërore”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në “Facebook”.

Lexo edhe

Video

error: