Kualifikimet për në “Katar 2022”, këto janë ndeshjet e sotme

Kualifikimet për në “Katar 2022”, këto janë ndeshjet e sotme

Faza e grupeve në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante.

Kryendeshja e programit të sotëm do të jetë ajo mes Turqisë dhe Norvegjisë, ndërsa ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Kombëtares së Gjermanisë dhe Rumanisë, përcjell KosovaPress.

Turqia dhe Norvegjia do të synojnë me çdo kusht fitoren sot, ku në Grupin G i ndanë një vend dhe dy pikë, respektivisht Norvegjia zë vendin e dytë me 13 pikë, kurse Turqia vendin e tretë me gjithsej 11 sosh.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme të fazës kualifikuese në Kampionatin Botëror “Katar 2022” e gjeni më poshtë.

Grupi E

20:45 Republika Çeke – Uellsi (Stadiumi Sinobo)

20:45 Estonia – Bjellorusia (Stadiumi A Le Coq Arena)

Grupi G

20:45 Gjibraltari – Mali i Zi (Stadiumi Victoria)


20:45 Letonia – Holanda (Stadiumi Daugava)

20:45 Turqia – Norvegjia (Stadiumi Sukru Saracoglu Spor Kompleksi)

Grupi H

20:45 Qipro – Kroacia (Stadiumi AEK Arena)

20:45 Malta – Sllovenia (Stadiumi Ta’ Qali)

20:45 Rusia – Sllovakia (Stadiumi Ak Bars Arena)

Grupi J

20:45 Gjermania – Rumania (Stadiumi Volksparkstadion)

20:45 Islanda – Armenia (Stadiumi Laugardalsvoellur)

20:45 Lihtenshtajni – Maqedonia e Veriut (Stadiumi Rheinpark)

Lexo edhe

Video

error: