Kualifikimet drejt “Katar 2022”, Turqia barazon kurse Gjermania shënon fitore

Kualifikimet drejt “Katar 2022”, Turqia barazon kurse Gjermania shënon fitore

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të vlefshme për fazën kualifikuese të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Në derbin mes Turqisӕ dhe Norvegjisë nuk ka fitues, ku rezultati është i barabartë 1:1, kurse Gjermania e përmbysi rezultatin kundër Rumanisë, duke shënuar fitore 2:1, përcjell KosovaPress.

Fitore shënuan edhe Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, ku malazezët mposhtën me rezultat 3:0 Gjibraltarin, kurse kombëtarja maqedone mposhti Lihtenshtajnin me rezultat të thellë 4:0.

Rezultatet finale të gjitha ndeshjeve të sotme kualifikuese për në “Katar 2022” i gjeni më poshtë.

Qipro 0 – 3 Kroacia

Çekia 2 – 2 Uellsi

Estonia 2 – 0 Bjellorusia


Gjermania 2 – 1 Rumania

Gjibraltari 0 – 3 Mali i Zi

Islanda 1 – 1 Armenia

Letonia 0 – 1 Holanda

Lihtenshtajni 0 – 4 Maqedonia e Veriut

Malta 0 – 4 Sllovenia

Rusia 1 – 0 Sllovakia

Turqia 1 – 1 Norvegjia

Lexo edhe

Video

error: