Kualifikimet drejt “Katar 2022”, ja ndeshjet e sotme

Kualifikimet drejt “Katar 2022”, ja ndeshjet e sotme

Ndeshjet e fazës kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojnë edhe sot, ku në program do të kemi disa përballje tejet interesante.

Fokusi qëndron te ndeshjet si ajo mes Kosovës dhe Gjeorgjisë, dhe ajo mes Kombëtares së Shqipërisë e Polonisë, ku kjo e fundit do të jetë ndeshje vendimtare për të dy kombëtaret, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje interesante pritet të jenë edhe ajo mes Anglisë e Hungarisë, dhe ajo mes Kombëtares së Suedisë e Greqisë.

Në ndeshjet e sotme, Kosova dhe Shqipëria do t’i përfundojnë ndeshjet e muajit tetor si vendase në stadiumet e tyre përkatëse, respektivisht në “Fadil Vokrri” të Prishtinës dhe në “Air Albania” të Tiranës.

Programin e plotë të ndeshjeve kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” e gjeni më poshtë.

Grupi A

20:45 Portugalia – Luksemburgu

20:45 Serbia – Azerbajxhani

Grupi B

20:45 Kosova – Gjeorgjia

20:45 Suedia – Greqia

Grupi C


20:45 Bullgaria – Irlanda e Veriut

20:45 Lituania – Zvicra

Grupi D

16:00 Kazakistani – Finlanda

20:45 Ukraina – Bosnja dhe Hercegovina

Grupi F

20:45 Danimarka – Austria

20:45 Ishujt Faroe – Skocia

20:45 Izraeli – Moldavia

Grupi I

20:45 Shqipëria – Polonia

20:45 Anglia – Hungaria

20:45 San Marino – Andorra

Lexo edhe

Video

error: