Ku mund të shkojë Ronaldo pas largimit nga Juventusi?

Ku mund të shkojë Ronaldo pas largimit nga Juventusi?

Sipas Daily Mail, sulmuesi 35-vjeçar nuk mund të përfundojë te Barcelona, ​​ku ai do të luante me Messin, për shkak të problemeve me para.

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventus pasi kampionët italianë u eliminuan në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve nga Lyon.


PSG është një nga opsionet, veçanërisht nëse Neymar largohet nga klubi. Ekziston mundësia që PSG të shkojë pas Ronaldos, pasi portugezi e di shumë mirë se si ta fitojë Ligën e Kampionëve, dhe kampioni francez nuk ka qenë në gjendje ta bëjë këtë me vite.

Të shkosh në ligën kineze nuk është realiste, dhe është disi e pamundur që Ronaldo mund t’i japë fund karrierës në MLS. Ai është në marrëdhënie të mira me David Beckham, pronarin e Inter Miami.

Ai ka shënuar 37 gola këtë sezon, 14 prej tyre nga penalltitë, duke thyer rekordin 95-vjeçar të Ferenc Hizrez dhe u bë lojtari me më shumë gola në një sezon në historinë e Juventus.

Lexo edhe

Video

error: