Kthehen në vendlindje kosovarët e mbijetuar nga aksidenti në Kroaci

Kthehen në vendlindje kosovarët e mbijetuar nga aksidenti në Kroaci

Sonte në Aeroportin e Prishtinës kanë arritur bashkatdhetarët tanë të aksidentuar të dielën në Slavonski Brod të Kroacisë.

Në hyrje të aeroportit kishin dalë familjarët për të pritur më të dashurit të tyre, të cilët po i marrin ata me vetura për t’u larguar më pas drejt shtëpive të tyre.


Ndërkohë është paralajmëruar një konferencë për media në orën 23:00, por ajo ende nuk ka filluar. Po ashtu, nuk është bërë e ditur se cila do të jetë tema e kësaj konference.

Pranë aeroportit të Prishtinës ka një numër të shtuar të patrullave të policisë.

Ndryshe, në aksidentin e së dielës humbën jetën dhjetë persona dhe mbi 40 të tjerë kanë humbur jetën, kur një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë doli nga rruga dhe u përmbys.

Lexo edhe

Video

error: