Kryeministri Rama takohet me Abdixhikun

Kryeministri Rama takohet me Abdixhikun

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka filluar takimin me kryetarin e LDK-së Lumir Abdixhiku.

Mediat janë lejuar vetëm të marrin pamje në fillim të takimit, për të vazhduar më pas takimi i tyre me dyer të mbyllura.


Rama mëngjesin e së hënës është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e që më pas patën edhe një konferencë të përbashkët për medie.

Pas kësaj Rama takoi të parin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi.

Sot kryeministri shqiptar do të takoj edhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, kryetarin e Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacollin dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Kryeministri Rama takohet me Abdixhikun ​Rama mbërrin në PDK për takimin me Krasniqin ​Ndërhyrja e KFOR-it në veri? Kurti: S’kam informacione Rama: Me Kurtin nuk pajtohemi, “Ballkani i Hapur” është rruga e duhur Rama: Serbia të largohet nga manovrat ushtarake në kufirin me Kosovën Mbledhja e dy qeverive shqiptare mbahet në muajin nëntor […]

Komentet janë të mbyllura.