Kryeministri Kurti u takua me presidentin Meta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Në takimin Kurti-Meta mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje, gjersa kanë vazhduar bisedën pa pranin e kamerave.


Meta këtë të enjte ka takuar edhe kryeparlamentarin, Glauk Konjufca, kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, liderin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi dhe të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku.

Meta pritet që sot të takohet edhe me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Kryeministri Kurti u takua me presidentin Meta Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri Konjufca- Meta: E ardhmja e Kosovës është në BE e NATO, jo në nismat rajonale të Serbisë Presidenti Meta u takua me Haradinajn […]

Komentet janë të mbyllura.