Kroatët stolisen me të bronztën në Botëror (FOTO)

Kroatët stolisen me të bronztën në Botëror (FOTO)

Gjashtë kampionate botërore, tre medalje – ky është bilanci fantastik i Kroacisë, një vend i cili ka vetëm katër milionë banorë.

Edhe pse nuk arritën ta përmbushin ëndrrën e finales, Kroacia nuk doli duarbosh nga Kupa e Botës “Katar 2022”, pasi që është stolisur me medaljen e bronztë, raporton KosovaPress.

Kroatët e mbyllin këtë Botëror me fitore 2:1 ndaj Marokut, fitore kjo e cila ia siguroi kombëtares së Zlatko Dalic vendin e tretë në këtë turne.

Pas ndeshjes u bë ceremonia e ndarjes së medaljeve, dhe më poshtë i gjeni disa nga ato momente.

(17) FIFA World Cup on Twitter: “🇭🇷🥉 https://t.co/YefjC8HQRH” / Twitter


(17) Dalukwa || #FIFAWorldCup on Twitter: “Croatia’s last 2 finishes at a World Cup: 🥈 in 2018 🥉 in 2022 Consistent 👀 #FIFAWorldCup #Qatar2022 #FIFAWorldCupQatar2022 #CROMAR https://t.co/0YGkvsPs8X” / Twitter

(17) FIFA World Cup on Twitter: “🙌😄 https://t.co/tq7LcTenP8” / Twitter

(17) E L I F 💙💛 | Hvala 🇭🇷 & Modrić💕 on Twitter: “I am speechless…I am so happy and proud of Croatia. The whole world cup has been crazy, but yet as amazing. You guys did it again, today history is written once again🥉🇭🇷 I am beyond proud…💕 Hvala Hrvatska🇭🇷 @HNS_CFF https://t.co/yvpp1pw2rh” / Twitter

(17) E L I F 💙💛 | Hvala 🇭🇷 & Modrić💕 on Twitter: “Hvala Hrvatska💖🇭🇷 You all are AMAZING!! You guys did it!! I am beyond proud 😭 All of you have done amazing during the whole world cup!! Well deserved 🥉 place, you guys are my winners of the world cup🫶🏻 And Modrić, such an amazing team captain 💖 Hvala Hrvatska, Hvala Modrić💖 https://t.co/I6JRpTcnFk” / Twitter

(17) FIFA World Cup on Twitter: “Hvala @lukamodric10 ❤️🤍💙 https://t.co/ohLL0dzPyB” / Twitter

Lexo edhe

Video