Kroaci-Spanjë, formacionet e mundshme

Kroaci-Spanjë, formacionet e mundshme

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve.

“Furia e kuqe” në finale erdhi pasi e mposhti Italinë, me rezultat 2:1, ndërsa Kroacia e mundi Holandën, me rezultat 4:2 pas vazhdimeve.

Fituesi i këtij kompeticioni do të kualifikohet direkt në Kampionatin Evropian të futbollit që zhvillohet vitin e ardhshëm, raporton KosovaPress.


Këto janë formacionet e mundshme:

Kroacia  (4-3-3): Livakovic; Juranovic, Vida, Sutalo, Perisic; Modric, Brozovic, Kovacic; Pasalic, Kramaric, Ivanusec

Spanja: (4-2-3-1): Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Alba; Merino, Rodri; Asensio, Gavi, Pino; Morata

Sot po ashtu do të luhet edhe ndeshja për vendin e tretë, në mes të Holandës dhe Italisë e cila nis nga ora 15:00.

Lexo edhe

Video