Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri

Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.


Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi u shpreh se në këtë takim vëllazëror, me presidentin Meta diskutuan për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë mes Kosovës dhe Shqipërisë, si dhe për rrugën e përbashkët drejt integrimit evropian.

“Presidenti Meta na uroi për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor dhe për rezultatin e PDK-së në zgjedhjet komunale. PDK e vlerëson si tepër të rëndësishëm e pa alternativë forcimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë dhe si parti lidere e opozitës do të jap kontributin e saj në çdo formë e në çdo proces që ka këtë synim.”, shkruan Krasniqi.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë &… Konjufca- Meta: E ardhmja e Kosovës është në BE e NATO, jo në nismat rajonale të Serbisë Presidenti Meta u takua me Haradinajn […]

  • […] Kurti u takua me presidentin Meta Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë &… Konjufca- Meta: E ardhmja e Kosovës është në BE e NATO, jo në nismat rajonale të Serbisë […]

Komentet janë të mbyllura.

error: