Krasniqi pas triumfit të Donjeta Sadikut: Ndihem krenar me suksesin historik të boksit kosovar

Krasniqi pas triumfit të Donjeta Sadikut: Ndihem krenar me suksesin historik të boksit kosovar

Donjeta Sadiku ka shkruar historinë e boksit kosovar për femra pasi ka arritur të fitojë medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Me këtë sukses është shprehur i lumtur dhe krenar edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi.

Ai ka thënë se Sadiku po e kthen traditën dhe lavdinë qe kishte në vitet e 70-ta dhe 80-ta.

Postimi i plotë i Krasniqit:


Sigurimi i medaljes se bronztë të Donjeta Sadikut në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”, tregon se boksi ynë po e kthen traditën dhe lavdinë qe kishte në vitet e 70-ta dhe 80-ta.

I uroj shumë fat dhe suksese në gjysmëfinalen e nesërme, që do t’ia hapte rrugën drejt titullit, kampione e botës.

Forca Donjeta!

“Jemi të pakënaqur me vendimet e FBK-së dhe po planifikojmë ta braktisim ndeshjen ndaj Trepçës”

Lexo edhe

Video