Krasniqi në BIK: Urojmë besimtarët dhe miqtë tanë që po mbahen në Hagë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Memli Krasniqi, ka uruar të gjithë qytetarët për Festën e Kurban Bajramit.

Krasniqi nga Bashkësia Islame tha se në këtë kohë të vështirë që po kalon vendi të gjithë duhet të marrin shembuj nga kjo festë që të bashkohen me njëri-tjetrin, në mënyrë që të punohet më shumë për të mirën e vendit.


Mes tjerash, Krasniqi ka uruar edhe ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UCK), Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin, të cilët ndodhen në Hagë. 

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim…

Kreu i PDK-së, Krasniqi, uron që të njëjtit të lirohen sa më shpejtë.

Lexo edhe

Video