Kosova U21 mposhtet nga Gjermania në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 mposhtet nga Gjermania në “Fadil Vokrri”

Në kualifikimet për në Kampionatin Evropian 2025, Kosova U21 është mposhtur nga Gjermania .

Rezultati final i ndeshjes ishte 3-0 për Gjermaninë, madje, tre golat e mysafirëve erdhën në 15 minutat e ndeshjes, sepse deri atëherë, të përzgjedhur e trajnerit Afrim Tovërlani ishin ta pathyeshëm, raporton KosovaPress.


Moukoko me dy gola dhe një tjetër nga Bekel vendosën fatin e kësaj ndeshje.

Tani, Kosova ka dy humbje dhe një fitore në grupin D.

Lexo edhe

Video