Kosova s’i shpëton dot Omicronit, Krasniqi: I rëndësishëm vaksinimi dhe respektimi i masave

Kosova nuk pritet të shpëtojë nga varianti Omicron i COVID-19 që ka vënë në vështirësi shumë vende të botës. Drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, thotë se mundësia e paraqitjes është evidente pasi edhe rrugët e përhapjes së këtij varianti janë të njëjta sikurse variantet e tjera. Në një intervistë për KosovaPress, Krasniqi flet edhe për … Continue reading Kosova s’i shpëton dot Omicronit, Krasniqi: I rëndësishëm vaksinimi dhe respektimi i masave