Kosova me pesë xhudistë në Grand Slam Baku të Azerbajxhanit

Kosova me pesë xhudistë në Grand Slam Baku të Azerbajxhanit

Ekipi kosovar i xhudos i rikthehet nesër aksionit në garat ndërkombëtare, respektivisht në Azerbajxhan.

Kosova do të paraqitet me pesë xhudistë në Baku të Azerbajxhanit, ku edhe do të mbahet edicioni i radhës i Grand Slam-it nga data 22 deri më 24 shtator, raporton KosovaPress.

Kosovën do ta përfaqësojnë Distria Krasniqi në kategorinë deri në 52 kilogramë, Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kilogramë, Laura Fazliu në kategorinë deri në 63 kilogramë, Loriana Kuka në kategorinë deri në 70 kilogramë dhe Akil Gjakova në kategorinë deri në 73 kilogramë.


Distria dhe Nora Gjakova luajnë nesër, kurse Fazliu, Kuka e Akil Gjakova do të ndeshen pasnesër, respektivisht të shtunën.

Së bashku me xhudistët tanë kanë udhëtuar edhe trajnerët Majlinda Kelmendi dhe Fatos Tabaku.

Në Grand Slamin e Bakus do të marrin pjesë 5 kontinente, 62 shtete dhe 452 garues.

Lexo edhe

Video