Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kosova-Gambia, pjesa e parë mbyllet pa gola

Kosova-Gambia, pjesa e parë mbyllet pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në miqësoren mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Gambisë, ku pas 45’ minutave lojë, rezultati është i barabartë 0:0.

“Dardanët” përsëri janë paraqitur në këtë ndeshje me lojtar që kryesisht luajnë në Superligën e Kosovës, pasi që trajneri Challandes dëshiron të shoh progresin e tyre, përcjell KosovaPress.


Për Kosovën kjo do të jetë miqësorja e fundit, para ndeshjes kualifikuese për në Kampionatin Botëror kundër Kombëtares së Gjeorgjisë.

Rezultati pas pjesës së parë është 0:0.

Lexo edhe

Video

error: